Proč divadlo

Loutkové představení má vliv na všeobecný rozvoj dětí. Představení a samotná loutka rozšiřuje dětem nejen jejich znalosti a vjemy, ale přispívá k jejich citovému a estetickému rozvoji.

Již od nejranějšího věku děti získávají nové vědomosti, dovednosti a návyky, dochází k rozvoji poznávacích procesů a to vše pomocí zajímavých a pestrých her a činností. Prostřednictvím dramatických a divadelních her se u dětí rozvíjí psychické procesy, jako je vnímání, paměť, fantazie, děti dostávají příležitost k seberealizaci, sebehodnocení a pocit uspokojení.

Loutkové představení přispívá k tvorbě kladných charakterových vlastností dětí. Dítě je jedinec, který nemá dosud plně vyhraněné názory. Ty přejímá od rodiny a svého nejbližšího okolí prostřednictvím výchovy. Loutkové představení pomáhá dětem rozlišovat, co je dobré a co špatné, a tím se stává prostředkem mravní a estetické výchovy dětí.

(Čerpáno z bakalářské práce K. Zábršové)

Z historie divadla

Divadlo vzniklo v roce 1998.

Tenkrát bylo hrané, tvořené Blankou Nevřelovou a Michaelou Borošovou. Od roku 2008 se přidal Alois Čuba, dlouholetý člen divadla Dostavník v Přerově.

Scénáře tvoří Michaela Borošová, která vychází z 25leté zkušenosti učitelky mateřské školy.  Od roku 2011 je divadlo pouze loutkové, hraje Michaela Borošová
 

Hudbu ke všem pohádkám složil a nahrál:  PaedDr. Pavel Režný.